МиловарінняЛюдмила Ткачук

МИЛО РУЧНОЇ РОБОТИ

Мило - предмет знайомий кожній людині. З самого раннього дитинства воно настільки міцно входить у наше життя, що складно уявити - що б ми робили без мила?!


      А чи замислювалися Ви, з чого власне зроблено мило масового виробництва? Подивіться уважно на склад мила, яким Ви звикли користуватися кожного дня. Крім миючих компонентів, води і гліцерину, там будуть вказані синтетичні компоненти, які і роблять мило дешевим, спрощують і прискорюють його виробництво, але які абсолютно не потрібні нашій шкірі. Після використання такого мила Ви відчуваєте дискомфорт, який може проявлятися у вигляді сухості, подразнення, лущення, часто виявляються алергічні реакції, дерматити. Все це вже стало таким звичним, що Ви не звертаєте на це ніякої уваги. Але є й інше мило, інша назва – натуральне мило ручної роботи, вже давно популярне у багатьох країнах Світу. Таке мило останнім часом користується просто приголомшуючим попитом. Воно перевершує звичайне мило по багатьом параметрам – зовнішньому вигляду, ексклюзивному аромату, очищувальним здібностям. Варити мило можна з нуля, а можна виготовляти на базі готової мильної основи (це дещо спрощує процес миловаріння).

     «Для чого варити, якщо можна придбати готове мило в магазині?» – скажете Ви. Так, переваги придбаного мила – це не дорого та швидко. Але поряд із цим можна знайти і мінуси: невідомий склад, не підходить в якості подарунку, завжди одна форма, містить луги, які сушать та подразнюють шкіру, наявність консервантів, ну і врешті, немає такого позитивного заряду, як від мила ручної роботи.

      У мила зробленого руками є свої переваги:

  • Ви самостійно можете створити будь-яке мило;
  • це швидко та легко;
  • корисно;
  • слугує відмінним подарунком чи презентом;
  • творчий процес, який до вподоби не лише дорослим, а й дітям.

     До складу мила створеного на мильній основі, входять виключно натуральні рослинні олії. Воно не містить штучних барвників, хімікатів, і навіть тварин жирів. Натуральне мило є повністю гіпоалергенним, оскільки містить у собі тільки натуральні продукти. Натуральні олії і добавки, які містяться в милі мають бактерицидну, антисептичну і протизапальну дію. Таке мило здатне не тільки очищати шкіру, але і захищати від негативного впливу міської води та інших небажаних факторів навколишнього середовища.

     Недарма майстри з миловаріння кажуть, що створення мила на базі мильної основи – це дуже легкий, швидкий та захоплюючий процес, який дозволяє зробити корисне та гарне мило! В процесі створення мильного шедевру Ви стаєте трохи чаклуном, а кухня наповнюється живими запахами трав, квітів і прянощів. За один вечір Ви можете наварити подарунків всім друзям і колегам. Робити мило своїми руками дуже цікаво. Поєднання кольорів, запахів, добавок, форм і декору просто невичерпні.