Людмила Ткачук

Сьогодні вироби з паперової лози користуються все більшою популярністю. З них виготовляють кошики, корзини, короба, сувеніри, які відмінно прикрашають інтер’єр домівок. Але кожного разу, коли людина дивиться на виріб з паперової лози, виникають сумніви. Як це, з паперу, та воно ж не міцне тощо… Хочу трішки розвіяти сумніви.

Люди, що не тримали в руках роботу з паперової  лози (в даному випадку, я відповідаю лише за свої роботи) мають сумніви щодо міцності та довговічності. Отже, вироби я плету з паперових трубочок, які міцно скручені. На зрізі вони нагадують спил дерева.

collage

Коли трубочка скручена, її можна пофарбувати, а можна залиши без кольору. Знову питання: чим пофарбовані? Кожен майстер робить по-своєму, я в роботі використовую морилку, акрилові та харчові фарбники. Вони нетоксичні та безпечні.

Потім йде сам процес плетіння. Ура! Виріб сплетений. Для більшої міцності готовий виріб можна поґрунтувати клеєм ПВА (розбавленим з водою) і дати висохнути. Так виріб стає ще міцнішим. Якщо ж ви виготовляєте невеличкий сувенір, то потреби в ґрунтуванні немає.

Ну, і фінальний штрих – покриття лаком. Після висихання виріб стає «дерев’яним». З виду і не скажеш, що папір. Лак використовую на водяній основі нетоксичний. Це дозволяє працювати ним вдома, а після всихання вироби можна використовувати і для харчових продуктів, і в дитячих кімнатах.

Готові вироби в догляді не примхливі. При необхідності можна почистити вологою серветкою, м’якою щіткою чи злегка ополоснути під водою, після чого висушити.

Перевагами виробів з паперової лози є те, що вони не дряпають руки та не чіпляються до тканини (в них можна покласти навіть делікатні речі).

co,llage

Ну як? Сумніви трішки розвіялись? :)

З повагою, ваша ЛОЗИНКА

Напишіть відгук

Ваше Ім'я*
Ваш Email*
Сайт
Ваш коментар*

Ви можете використовувати такі HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>